Steve Jobs
Steve Jobs w Budapeszcie został uhonorowany pomnikiem. <br /> i57.tinypic.com
Jesienią 1974 r. Jobs powrócił do Kalifornii, gdzie chodził na spotkania klubu komputerowego „Homebrew Computer Club” razem ze Steve’em Wozniakiem. Rozpoczął pracę w firmie Atari, gdzie wraz z Wozniakiem projektował gry komputerowe. W tym czasie odkryto, że zabawkowy gwizdek dołączony do płatków śniadaniowych Cap&apos;n Crunch mógł wydawać dźwięk o częstotliwości 2600 Hz, sygnał kontrolny używany przez system telefonicznych rozmów międzymiastowych AT&amp;T. Jobs i Wozniak krótko w 1974 r. sprzedawali tzw. niebieskie pudełka (ang. blue boxes) oparte na tym pomyśle, dzięki którym można było dzwonić za darmo. Zarobione pieniądze planował przeznaczyć na podróż do Indii w celu osiągnięcia oświecenia duchowego. Jobs pojechał tam ze swoim kolegą (a później pracownikiem Apple) Danielem Kottkem, z którym studiował na Reed College. Spotkali się tam z guru Neem Karoli Babą w jego aśramie Kainchi.
Z Indii Jobs wrócił jako buddysta, z ogoloną głową i w tradycyjnym stroju hinduskim. W tym czasie eksperymentował z LSD[7] Początki Apple Dom Paula i Clary Jobsów, gdzie w garażu założono Apple W 1976 r., wspólnie ze wspomnianym Steve’em Wozniakiem, założył firmę Apple. Pierwszym komputerem ich produkcji był Apple I, sprzedawany za 666,66 USD. W 1977 r. zbudowali Apple II, który odniósł sukces na rynku komputerów domowych. Dzięki Apple II firma Apple stała się jednym z najważniejszych przedsiębiorstw produkujących komputery domowe. W 1980 r. Apple weszło na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych, na rynku pojawił się także Apple III. W 1983 r. Jobs namówił Johna Sculleya z PepsiCo, by został prezesem Apple. Zapytał go: Czy chcesz przez resztę życia sprzedawać słodzoną wodę, czy wolisz iść ze mną i zmieniać świat? W tym samym roku Apple wydało zaawansowany technologicznie komputer Apple Lisa, który jednak nie odniósł sukcesu rynkowego. W 1984 r. pojawił się Macintosh, który stał się od tej pory głównym produktem Apple.
NeXT i Pixar W 1985 r. wskutek konfliktu z Johnem Sculleyem, Jobs został zmuszony do odejścia z Apple. Założył firmę NeXT. W 1986 roku Jobs kupił studio animacji komputerowej, będące oddziałem grafiki komputerowej firmy Lucasfilm. Jobs odkupił to studio od George’a Lucasa za 10 milionów USD, z czego 5 milionów stało się jej kapitałem. 3 lutego 1986 roku firma przyjęła nazwę Pixar, a Jobs został jej dyrektorem generalnym. W swojej historii studio Pixar wyprodukowało 12 filmów pełnometrażowych poczynając od filmu Toy Story w 1995 roku, osiągając znaczny sukces finansowy i uznanie krytyków filmowych. W 2006 roku Pixar został przejęty przez The Walt Disney Company za 7,4 mld USD w akcjach tej firmy. Powrót do Apple Steve Jobs z MacBook Air Apple wykupiło NeXT w 1996 r. za 402 miliony USD, sprowadzając Jobsa z powrotem do macierzystej firmy, która znajdowała się w kiepskiej sytuacji finansowej. W 1997 r. został on prezesem Apple, pracując jednakże za jednodolarową stawkę (miał jednak zyski z dywidend).
Wprowadzenie na Rynek iMaca znacznie polepszyło kondycję finansowa firmy. iMac Stal Się pierwszym komputerem, w ktorým Duży nacisk położono na wygląd (choc Poza Tym Byl się także o dużych możliwościach Komputer). Pod JEGO rządami firmy Apple weszło także na Rynek muzyczny ZE Swoim odtwarzaczem iPod i internetowym sklepem muzycznym iTunes Store oraz w świat telefonów komórkowych z urządzeniem iPhone, aw 2010 r. Rynek tabletów na, prezentując iPada. Problemy zdrowotne [edytuj | edytuj kod] 31 lipca 2004 r. Praca poddał Się Operacji usunięcia nowotworu trzustki. Podczas JEGO nieobecności firma Jabłko zarządzał Tim Cook. 14 stycznia 2009 r. Steve Jobs rozesłał mail do zrobienia Pracowników, w ktorým poinformował o Swoim urlopie zdrowotnym. W Wiadomościach mozna przeczytać, ZE JEGO pierwotne Problemy okazały Się o WIELE poważniejsze niz podejrzewał. Jobs planował powrót firmy na WAKACJE zrobić. W czasie JEGO nieobecności zastąpić go mial Tim Cook. 22 czerwca 2009 r. Podały media, Praca przeszedł pomyślnie iz zabieg przeszczepu wątroby. 7 stycznia 2011 r. Steve Jobs ponownie udał Się na urlop zdrowotny. W postanowił międzyczasie na stanowisku CEO pozostać, deklarując zaangażowanie w najważniejsze decyzje Strategiczne firmy, w TYM odpowiedzialność za WSZYSTKIE codzienne czynności firmy z Cupertino. 24 sierpnia 2011 r. Steve Jobs zrezygnował z funkcji CEO Apple obejmując Stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej firmy. Zastąpił go Tim Cook. Jobs powiedział, Ze Nie mógł Już pełnić funkcji CEO tak, ABY sprawnie kierować Firma. Redaktor The Wall Street Journal wówczas napisała, Ze Przyczyna rezygnacji wczego Moze Być JEGO Zdrowia.
Kwiaty i iPady Filmu zapalonej świecy wyświetlające PRZED sklepem Apple Store w Palo Alto Po Śmierci Jobsa. i62.tinypic.com
31 Lipca 2004r Jobs poddał Się Operacji usunięcia nowotworu trzustki. 22 Czerwca 2009r. Mężczyzna przeszedł pomyślnie zabieg przeszczepu wątroby. Steve Jobs zmarł w domu w Kalifornii Swoim 5 października 2011r. z powodu nawrotu nowotworu trzustki leczonego wcześniej i zatrzymania oddechu. Został pochowany na Alta Mesa Memorial Park. Śmierć została ogłoszona JEGO Stronie internetowej na Apple.
Steve Jobs urodził się 24 lutego 1955r. w San Francisco. Jego biologicznymi rodzicami byli Abdul Fattah Jandali i Joanne Carole Schieble. Wkrótce po urodzeniu został adoptowany przez Paula i Clarę Jobsów z Mountain View w Kalifornii. W 1972r. Jobs ukończył szkołę średnią w Cupertino w Kalifornii i przez jeden semestr studiował prawo w Reed Collage w Portland w stanie Oregano. Steve ożenił się w 1991r z Laurene Powell z którą miał syna i dwie córki. Miał również córkę z poprzedniego związku. W młodości Steve był weganinem, jednak później przeszedł, jak to sam określił w wywiadzie na &quot;jedzenie tych samych świństw co inni&quot;. Współzałożyciel, prezes i przewodniczący rady nadzorczej Apple Inc. Był jedną z pierwszych osób, która zauważyła potencjał tkwiący w wynalazku laboratoriów firmy Xerox, czyli środowisku graficznym i myszy komputerowej.
Steve Jobs zmienił bieg historii po przez wynalezienie nowoczesnej technologii umożliwiającej funkcjonowanie w tych czasach.

This site uses cookies to deliver our services. By using our site, you acknowledge that you have read and understand our Terms of Service and Cookie Policy. Your use of ThingLink's Products and Services, is subject to these policies and terms.