100 днів діяльності Уряду
• Створення громадських експертних рад за кожним із напрямів відповідальності Віце-прем’єр-міністра України; • Забезпечення участі громадських експертів у засіданнях Урядового комітету з гуманітарного розвитку; • Проведення щотижневих міжвідомчих нарад з проблемних питань функціонування гуманітарної галузі. Олександр Сич: «Подеколи чиновник усередині системи виголошує ритуальні заклики до її реформування, не розуміючи, яких саме змін вона потребує. Тут важливий погляд збоку, так би мовити, рекомендації галузевого експертного середовища, мобілізовані наполегливістю громадськості. Влада не повинна підміняти громадянське суспільство, але може консолідувати його навколо спільної мети – сильної, заможної, демократичної і соціально справедливої країни».
• Урегулювання колізії у зв’язку із встановленням ПДВ в розмірі 7% на операції з постачання лікарських засобів і медичних препаратів, яка призвела до цінового стрибка; • Підготовка нової редакції закону про медичні вироби; • Реалізація заходів із дерегуляції фармацевтичної сфери, спрощення процедур реєстрації лікарських засобів; • Започаткування впровадження електронних торгів у держзакупівлях ліків і медичних препаратів. Олександр Сич: «Галузь потребує не стільки хаотичних регулятивних кроків, зумовлених потребою в латанні дірявого бюджету, скільки державної стратегії, що ґрунтуватиметься на імпортозаміщенні та впровадженні кращих світових стандартів. Ми маємо вчасно запобігти кризовим явищам і будь-якою ціною гарантувати доступність, якість і безперебійність постачання лікарських засобів»
• Внесення від імені Уряду на розгляд ВР законопроекту про скасування Закону України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я»; • Ініціювання аналізу стану реформування системи охорони здоров’я, у тому числі реалізації пілотного проекту щодо реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві; • Ініціювання розробки гарантовано забезпечених державою обсягів і стандартів надання медичної допомоги населенню; • Створення координаційної ради під головуванням Віце-прем’єр-міністра для контролю за реалізацією проекту з підтримки реформування системи охорони здоров’я України за рахунок інвестиційної позики Світового Банку, який передбачає заходи з реформування охорони здоров’я в 10 пілотних областях та поліпшення управління системою охорони здоров’я на рівні МОЗ України. Олександр Сич: «У взаємодії із представниками міністерств та відомств, експертами галузі та громадськістю ми напрацьовуватимемо рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері охорони здоров’я, імплементації європейських норм в українську нормативно-правову базу, впровадження незалежного контролю за якістю медичних послуг, алгоритмів переходу до загальнообов’язкового державного медичного страхування тощо».
• Створення на базі Національного інформаційного агентства «Укрінформ» інформаційно-аналітичного центру «Єдина країна», який ретранслює в цілодобовому режимі офіційну інформацію про ситуацію в країні як в Україні, так і за її межами; • Впровадження системного моніторингу друкованих ЗМІ та Інтернет-ресурсів з метою вчасного припинення протиправної діяльності в інформаційній сфері; • Проведення семінарів з інформаційної безпеки для керівників прес-служб ЦОВВ і ОДА; • Укладення за сприяння посольств України домовленостей із низкою країн Європи щодо отримання концерном РРТ аналогових телепередавачів. • Ініціювання підготовки законопроекту про реформування комунальних ЗМІ Олександр Сич: «Скоординована інформаційна політика органів влади – це не контроль над інформаційним простором, а забезпечення за допомогою інформації єдності держави та непорушності державницьких засад».
• Проведення наради з питань активізації розвитку зв’язків із закордонними українцями за участі представників Світового конгресу українців, Української всесвітньої координаційної ради, організацій та об’єднань українців Італії, Греції, Словаччини, Росії та інших країн та за участі МОН, МЗС, Держкомтелерадіо, Українського інституту національної пам’яті тощо. • Ініціювання розробки державної цільової програми повернення українців на батьківщину; удосконалення механізму реалізації виборчих прав українців за кордоном; вирішення питання зарахування на бюджетну форму навчання в українських вишах кандидатів із числа закордонних українців тощо. • Ініціювання створення координаційного органу з питань взаємодії із закордонними українцями. Олександр Сич: «Співпраця із закордонними українцями – питання настільки багатогранне, що потребує створення окремого координаційного органу. Разом із українською діаспорою ми визначимо, буде він державним чи громадським і як налагодити його ефективну роботу».
• Збереження за Укрдержархівом статусу центрального органу виконавчої влади у сфері архівної справи та діловодства; • Підготовка проекту Закону України щодо функціонування галузевих державних архівів з метою оптимізації діяльності архівних установ; • Активізація роботи зі зняття обмежень на доступ до секретних архівних документів, що не становлять державної таємниці, та організації оприлюднення цих документів; • Прискорення процесу розсекречення архівних документів СРСР. Олександр Сич: «В архівної справи наразі вистачає викликів, на які маємо реагувати гуртом. Серед них і розсекречення архівів, і відновлення національної пам’яті, і загрози архівам у регіонах, охоплених сепаратистською маячнею, і факти знищення документів в обласних архівах СБУ, і відсутність коштів на елементарну охорону, і необхідність підсилення галузі професійними кадрами, і, найголовніше, вироблення концепції розвитку архівної справи. Усе це не можна відкладати на завтра – ідеться не лише про рівень цивілізованості держави, але й виживання».
Підготовка проекту урядової постанови «Питання Українського інституту національної пам’яті», яким передбачено відновлення Українським інститутом національної пам’яті (УІНП) статусу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади. Олександр Сич: «Інститут національної пам’яті має відродитися як фаховий, дієвий і позапартійний орган державної влади, надійно захищений від політичних коливань і кон’юнктури. Інститут національної пам’яті має консолідувати українське суспільство на засадах порозуміння та історичної правди».
• Ухвалення рішення Уряду про створення Ради міжнаціональної злагоди як консультативно-дорадчого органу при Кабінеті Міністрів, який формуватиметься з авторитетних громадських діячів і представників етнічних меншин; • Ухвалення рішення Уряду про створення посади Урядового уповноваженого з етнонаціональної політики; • Узагальнення пропозицій ЦОВВ з удосконалення мовного законодавства на засадах забезпечення інтеграційної ролі української мови як мови державотворчої нації, а також всебічного захисту мов національних меншин, та їх подання Тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України з підготовки проекту закону про розвиток і застосування мов в Україні. Олександр Сич: «Сьогодні настав час озвучити болючі проблеми в етнонаціональних взаєминах і нарешті розв’язати їх. Передусім слід подолати певну недовіру, яка інерційно існує у цій царині в українському суспільстві. Розвиток державотворчої української нації та реалізація прав національних меншин не мають суперечити й загрожувати одне одному»
• Прийняття постанови Уряду про підтримку Декларації ООН про права корінних народів; • Прийняття рішення Уряду щодо створення Кримського дому, який виконуватиме роль представництва кримських татар, стане осередком їх культурної, соціальної діяльності. Олександр Сич: «Окупація Криму та сьогоднішнє становище кримських татар спонукали владу робити ті кроки в царині етнонаціональної політики, які давно на часі, які допоможуть визначити статус кримських татар і сприятимуть збереженню їхньої ідентичності».
• Проведення низки міжвідомчих нарад з питань ЗНО для забезпечення його належного проведення; • Посилення охорони пунктів тестування та безпеки перевезення абітурієнтів; • Реалізація комплексу заходів щодо забезпечення конфіденційності матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання, їх доставки, посилення охорони у регіонах з підвищеним ризиком екстремістських та терористичних проявів. Олександр Сич: «Від імені Уряду хочу акцентувати увагу на тому, що ми зробимо все можливе, щоб у цьому році проведення незалежного оцінювання знань було здійснено на найвищому рівні з уваги на всі існуючі форс-мажорні суспільно-політичні обставини».
• Забезпечено зняття Держказначейством обмеження на здійснення платежів Українському Центру контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ України коштів, перерахованих на ці потреби Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (8,85 млн. грн.); • Підготовка запиту на фінансування у 2015-2017 рр. заходів із запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу та туберкульозу за рахунок гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією; • Підготовка пропозицій щодо звільнення від сплати антидемпінгового мита за товари, які закуповуються за кошти гранту Глобального фонду та ввозяться в Україну, в тому числі щодо внесення змін до відповідного законодавства; • Оновлення складу та активізація діяльності Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу. Олександр Сич: «Сьогодні потрібна наполеглива, скоординована робота у царині запобігання таким соціально небезпечним захворюванням, як туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Для цього ми не лише активізуємо діяльність Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу під моїм головуванням, але й докладемо максимум зусиль до якнайефективнішої співпраці із відповідними міжнародними організаціями, модернізації системи охорони здоров’я зокрема й у частині боротьби із цими недугами».
• Модернізація стратегії політики в галузі культури; • Ініціювання та проведення низки семінарів «Культурна політика в діяльності органів державного управління та самоврядування» у Національній Академії державного управління та самоврядування при Президентові України у співпраці із Міністерством культури України. Олександр Сич: «Замало лише тактичного реагування на вже існуючі проблеми – безумовно, слід визначитися з метою культурної політики і стратегічними механізмами втілення її в життя. У цій сфері не можна відмовлятися ні від аналізу усіх попередніх напрацювань, ні від урахування європейського та світового досвіду. Особливу надію покладаємо на взаємодію із громадськими експертними колами та розвиток приватно-державного партнерства».
• Створення Міжвідомчої координаційної ради з питань бібліотек і бібліотечної справи при Мінкультури; • Розробка порядку проведення паспортизації публічних бібліотек державної і комунальної форм власності; • Розробка проекту закону України «Про доповнення до статті 157 Податкового кодексу України (щодо віднесення бібліотек до неприбуткових установ)». Олександр Сич: «Бібліотечна справа в Україні потребує не лише впорядкування мережі закладів, але й надання їм якісно нової ролі з урахуванням досвіду провідних країн світу. Ми маємо розуміти, чи здатні вони надавати послуги відповідно до світових стандартів, а також виконувати функції, покладені на бібліотеку в сучасному інформаційному суспільстві, зокрема давати доступ до онлайн-знань та пошуку в Інтернет».
• Відновлення діяльності Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. • Створення у складі Комісії робочих груп із представників органів влади і громадськості, які працюватимуть за такими напрямками: - Державний економічний протекціонізм; - Оптимізація державного управління книговидавничою справою; - Реформування державного замовлення на книговидавничу продукцію; - Підтримка та розвиток читання, популяризація вітчизняної книги. • Ініціювання створення при обласних державних адміністраціях міжвідомчих груп із питань сприяння книговиданню та книго розповсюдженню. • Внесення пропозиції щодо зарахування показників рівня розвитку книговидання та книгорозповсюдження до переліку критеріїв економічного розвитку регіону. Олександр Сич: «Катастрофічну ситуацію в українському книговиданні зазвичай пояснюють браком коштів і неочевидністю економічних ефектів від інвестування. Однак логіка, застосовувана до інших галузей, тут недоречна. Книги є не лише соціальним продуктом, але й інструментом творення нації. Економія на них сьогодні призводить до непоправних втрат людського потенціалу завтра»
• Реалізація комплексу невідкладних заходів щодо посилення охорони музейних закладів та пам’яток культурної спадщини, зокрема внесених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у південно-східному регіоні; • Активізація проведення робіт щодо впровадження електронного обліку пам’яток музейного фонду України; • Розробка проекту ратифікації ІІ протоколу до Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року. Олександр Сич: «Слід вирішувати питання достатнього фінансування охорони музеїв, ухвалення необхідного для захисту музейних цінностей законодавства. Але так само слід дбати й про новітні системи обліку, впровадження найсучасніших стандартів роботи музеїв. Тільки так ми збережемо українські надбання, що не поступаються фондам провідних музеїв світу».
Ініціювання створення Ради з питань аудіовізуальних мистецтв як консультативно-дорадчого органу при Уряді під головуванням Віце-прем’єр-міністра. Олександр Сич: «Я готовий очолити координаційну раду у складі кіновиробників та представників телеіндустрії, яка забезпечить прозорі, інноваційні підходи до розв’язання не лише кадрових і фінансових, але й стратегічних питань галузі. Інвестиції в кіноіндустрію – це потужна інвестиція в зміну суспільної свідомості на засадах національних цінностей».

This site uses cookies to deliver our services. By using our site, you acknowledge that you have read and understand our Terms of Service and Cookie Policy. Your use of ThingLink's Products and Services, is subject to these policies and terms.